Wimbledon: Djokovic përmbys Sinner dhe shkon në gjysmëfinale

Një çerekfinale shumë e luftuar dhe plot emocione është zhvilluar në Wimbledon mes Novak Djokovic dhe Jannik Sinner.

Serbi ka fituar 3-2 me përmbysje një sfidë që zgjati 3 orë e 35 minuta. Sinner fitoi 2 setet e para (7-5, 6-2), duke vënë në vështirësi serioze Djokovic, që tregon vlerat e tij, duke reaguar në mënyrën më të mirë, pasi arrin të përmbysë gjithçka duke fituar tre setet pasardhëse (6-3, 6-2, 6-2).

Nole kualifikohet në gjysmëfinale për herë të 11-të në karrierë, ndërsa tenisti italian largohet me kokën lart nga turneu londinez. / Oversport.tv

Foto: Wimbledon Twitter