Wolfsburg “pikiatë”, Leverkusen ngjitet i dyti! Leipzig merr fitore tenistike

Bayer Leverkusen ngjitet në vendin e dytë, pasi ka fituar kundër Mainz me golin e Wirtz dhe ka shfrytëzuar humbjen e Wolfsburg ndaj Hoffenheim.

Ujqit, pas ndalesës së parë, tani provojnë edhe humbjen e parë pas 6 javësh kampionat. Kramaric, Baumgartner dhe Kaderabek zhvlerësuan golin e Baku në minutën e 25-të.

RB Leipzig ka shpërthyer kundër Hertha Berlin, duke triumfuar me rezultatin 6-0. Tre pikë edhe për Union Berlin, që mposhti 1-0 Arminia Bielefeld. E vetmja ndeshje që u mbyll në barazim ishte Eintracht Frankfurt-Koln 1-1.

BUNDESLIGA – JAVA 6

Bayer Leverkusen-Mainz 1-0
Shënues:
Wirtz 62’
Eintracht Frankfurt-Koln 1-1
Shënues:
Borre 45+6’ / Skhiri 14’
Hoffenheim-Wolfsburg 3-1
Shënues:
  Kramaric 45+2’, Baumgartner 74’, Kaderabek 82’ / Baku 25’
RB Leipzig-Hertha Berlin 6-0
Shënues:
Nkunku 16’,  70’, Poulsen 23’, Mukiele 45+3’, Forsberg (pen.) 60’, Haidara 77’
Union Berlin-Arminia Bielefeld 1-0
Shënues:
Behrens 88’

/ oversport.tv