Zyrtare: Angel Di Maria e mbyll me PSG pas shtatë sezonesh

Angel Di Maria zyrtarisht nuk është më pjesë e PSG. Anësorit argjentinas i përfundon kontrata më 30 qershor.

Kryeqytetasit nuk i kanë ofruar rinovim dhe pas shtatë vitesh Di Maria e mbyll përfundimisht me PSG. Kjo ndodh pas shtatë sezonesh.