Zyrtare: Angel Di Maria është një lojtar i Juventusit

Tashmë është zyrtare: Angel Di Maria është një lojtar i Juventusit. Argjentinasi ka kaluar me sukses vizitat mjekësore në JMedical dhe më pas ka shkuar në selinë e klubit bardhezi, ku ka firmosur kontratën.

Angel Di Maria ka firmosur një kontratë një-vjeçare me një pagë rreth 7 milionë euro në sezon.

Argjentinasi pritet t’i bashkohet ekipit ditën e hënë për të kryer edhe stërvitjen e tij të parë me “Zonjën e Vjetër”. /oversport.tv

Foto: JuventusFC Twitter