Zyrtare: As te Cagliari nuk durojnë, shkarkohet Leonardo Semplici

Leonardo Semplici nuk është më trajner i Cagliari. Klubi nga Sardenja ka marrë vetëm një pikë në tre javët e para në kampionat dhe humbja 2-3 ndaj Genoa i vuri vulën të ardhmes së teknikut.

Trajneri 54-vjeçar e kishte marrë drejtimin e Cagliari në shkurt të këtij viti, pas 6 vitesh në krye të SPAL.

Drejtuesit e klubit të Serie A po mendojnë për pasuesin e Semplici dhe ai që shikohet si favorit është Walter Mazzarri.

Po ditën e sotme ka shkarkuar trajnerin edhe Hellas Verona. Eusebio Di Francesco ka mbetur pa punë pas tre humbjeve në tre javët e para të kampionatit. / oversport.tv