Zyrtare: Empoli bën transferimin më të ri, mesfushori rumun blihet nga italianët

Me sigurimin e qëndrimit në Serie A për sezonin e ardhshëm, Empoli ka përforcuar repartin e mesfushës. Razvan Marin është blerja më e re e Empolit për sezonin e ardhshëm.

Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi përmes një postimi në rrjetet sociale ku zyrtarizohet blerja e mesfushorit rumun. Marin ishte i huazuar për dy sezone nga Cagliari tek Empoli, por këta të fundit kanë vendosur të blenë përfundimisht kartonin e 27-vjeçarit.

Sezonin që lamë pas në Serie A, Marin bëri mirë në 33 paraqitje me Empolin duke arritur të realizojë dy gola dhe asistoi 4 herë për shokët e tij të ekipit. /oversport.tv

Foto: Empoli FC, Facebook