Zyrtare/ Inter zgjat bashkëpunimin me një nga qendërmbrojtësit

Pas rinovimit të Bastonit dhe Calhanoglu, Interi ka konfirmuar zgjatjen e bashkëpunimit edhe me një lojtar tjetër. Stefan De Vrij do të jetë pjesë e klubit zikaltër deri në qershor të vitit 2025.

Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi i Interit përmes një postimi në rrjetet sociale ku konfirmohet rinovimi i qendërmbrojtësit holandez. Kontrata e 31-vjeçarit përfundoi në fund të këtij qershori, por klubi vendosi të zgjasë bashkëpunimin edhe për dy vite të tjera.

Në vitin 2018, Interi e përfitoi mbrojtësin holandez si një lojtar të lirë nga Lazio. Sezonin që lamë pas, De Vrij u paraqit me fanellën zikaltër në Serie A në 27 ndeshje. /oversport.tv

Foto: Inter, Twitter