Zyrtare/ Largimet e Handanovic dhe Cordaz sjellin një portier tek Interi

Pas largimeve të portierëve Samir Handanovic dhe Alex Cordaz, Interi tashmë ka transferuar një gardian tjetër. Bëhet fjalë për portierin Raffaele Di Gennaro që është lojtari më i ri i zikaltërve.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Interi përmes një postimi në rrjetet sociale ku prezantohet portieri 29-vjeçar. Di Gennaro është rikthyer tashmë tek zikaltrit si lojtar i lirë pas një eksperience shumë të mirë me fanellën e Gubbio.

Portieri italian është një nga produktet e të rinjve në klubin zikaltër, ku u largua përfundimisht në vitin 2019 drejt Catanzaros. Pas katër vitesh, Di Gennaro është rikthyer sërish në klubin e tij. /oversport.tv