Zyrtare: Lazio blen mbrojtësin e Veronës për 7 milionë euro

Nicolò Casale është lojtari më i ri i Lazios. Pasi lojtari kaloi me sukses vizitat mjekësore, klubi bardhekaltër njofton në faqen e vet zyrtare blerjen e mbrojtësit.

“Lazio njofton se ka blerë përfundimisht kartonin e futbollistit Nicolò Casale nga Verona”, shkruhet në njoftimin e klubit kryeqytetas.

Tare dhe Lotito i dhurojnë teknikut Sarri një përforcim në repartin difensiv dhe ky transferim i ka kushtuar Lazios 7 milionë euro plus bonuse. / Oversport.tv

Foto: S.S.Lazio Twitter