Zyrtare: Mattia Destro është sulmuesi më i ri i Empolit

Tashmë është zyrtare: Mattia Destro është sulmuesi më i ri i Empolit. Lojtari bashkohet me klubin toskan si një lojtar i lirë, pas eksperiencës së fundit në Serie A me fanellën e Genoas.

Ish-sulmuesi i Romës dhe Milanit ka firmosur një kontratë një vjeçare me Empolin, deri në 30 qershor të vitit 2023.

31-vjeçari është një lojtar që do të zërë vendin e Pinamontit në qendër të sulmit dhe do të sjellë shumë eksperiencë për klubin toskan. / Oversport.tv

Foto: Genoa CFC Facebook