Zyrtare/ Një legjendë e klubit, Manchester United njofton largimin e lojtarit

David De Gea dhe Manchester United kanë shkuar tashmë në fund të rrugës. Portieri spanjoll është zyrtarisht pa ekip pasi është larguar përfundimisht nga “djajtë e kuq”.

Kjo është konfirmuar nga vetë Manchester United pas një postimi në rrjetet sociale të klubit me një video ku i japin lamtumirën 32-vjeçarit. “Përgjithmonë një legjendë e United. Faleminderit për gjithçka”, shkruhet në faqen zyrtare të klubit anglez.

David De Gea u bashkua me Manchester United në vitin 2011 i ardhur nga Atletico Madrid për shifrën e 25 milionë euro. Tashmë portieri spanjoll pritet të zëvendësohet tek United nga Andre Onana i Interit. /oversport.tv