Zyrtare: Një tjetër “Big” arrin në Arabi, braziliani firmos për 3 vite me Al-Ahli

Pasi mbylli aventurën e tij 8-vjeçare me Liverpoolin, Roberto Firmino ka gjetur menjëherë skuadër të re. Sulmuesi brazilian është lojtari i radhës që do të militojë në ligën e Arabisë Saudite tek Al-Ahli.

Këtë e ka bërë të ditur vëtë klubi arab përmes një postimi në rrjetet sociale ku prezantohet 31-vjeçari. Kontrata që do ta mbajë të lidhur Firminon me skuadrën e Al-Ahli do të skadojë në vitin 2026.

Arabët arritën ta transferonin sulmuesin brazilian me parametra zero pasi kontrata e tij me Liverpool përfundoi këtë verë. Pasi ka luajtur në shtete si Brazil, Gjermani dhe Angli, Firmino tashmë do të bëjë pjesë në Arabinë Saudite. /oversport.tv