Zyrtare: Një tjetër lojtar transferohet në Arabi, Al Ahli prezanton portierin e ri

Tashmë është zyrtare: Edouard Mendy është lojtari më i ri i Al Ahli. Ka qenë vetë klubi saudit që ka njoftuar blerjen e lojtarit përmes një komunikate zyrtare.

Portieri senegalez largohet nga Chelsea pas 3 sezonesh, gjatë të cilave arriti të fitojë një Champions League.

30-vjeçari ka firmosur një kontratë që e lidh me klubin e Al Ahlit deri në vitin 2026. Mbrojtësi ekstrem bashkohet në Arabinë Saudite me dy ish-shokët e skuadrës te blutë e Londrës, Kalidou Koulibaly dhe N’Golo Kante. / Oversport.tv