Zyrtare/ Një tjetër mbrojtës largohet nga Chelsea, transferohet te gjiganti spanjoll

Pas 11 vitesh Cesar Azpilicueta nuk do të jetë më një lojtar i Chelseat. Mbrojtësi spanjoll ka vendosur të mbyllë marrëveshjen me klubin për të nisur një aventurë të re, e cila do të jetë në Spanjë, tek Atletico Madrid.

Lajmin për largimin e Azpilicuetas e ka bërë të ditur vetë klubi i Chelseat me anë të një postimi falenderues në faqen zyrtare. “Pas 11 vitesh, 508 ndeshjesh të luajtura dhe 9 trofeve, Cesar Azpilicueta ka vendosur se ky është momenti i duhur për të lënë Chelsean”, shkruhej në postimin e publikuar nga “Blutë e Londrës”.

Azpiliceta është tashmë lojtari më i ri i Atletico Madrid. këtë gjë e ka konfirmuar vetë Atletico me anë të një postimi në faqen zyrtare. Më parë mbrojtësi spanjoll kishte vendosur që të transferohej tek Interi, por familja e bindi atë që të riktheheshin në vendlindje. /oversport.tv

Foto: Chelsea Football Club, Facebook