Zyrtare: Paris Saint-Germain njoftojnë largimin e trajnerit të tyre

Pas vetëm një sezoni në krye të klubit, Paris Saint-Germain ka vendosur të mbyllë bashkëpunimin me trajnerin e tyre. Christophe Galtier nuk do të jetë më trajner i kampionëve të Francës.

Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi parisien përmes një postimi në faqen zyrtare ku thuhet për largimin e 56-vjeçarit. “Në fund të sezonit 2022-2023, Paris Saint-Germain dhe Christophe Galtier kanë vendosur të ndërpresin kontratën e trajnerit”, shkruhet nga PSG.

Nën drejtimin e parisienëve, ish-tekniku i Lille arriti të shpallej kampion dhe të fitojë Superkupën e Francës. Tashmë vendin e tij në Paris pritet ta zërë fituesi i tripletës me Barcelonën, Luis Enrique. /oversport.tv