Zyrtare: Saelemaekers firmos me Milanin, detajet e marrëveshjes

Milani ka zyrtarizuar marrëveshjen e re me Alexis Saelemaekers. Belgu ka pranuar propozimin e klubit italian për të nënshkruar për pesë vite.

“AC Milan është i lumtur t’ju komunikojë rinovimin me Alexis Saelemaekers deri më 30 qershor 2026. I lindur në vitin 1999, Alexis mbërriti tek AC Milan në janar të vitit 2020.

Nga atëherë ai ka luajtur 64 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola. Mesfushori me tipare sulmuesi do të vazhdojë të veshë fanellën e Milanit”, shkruhet në komunikatën e klubit italian.

Saelemaekers ishte blerë nga Anderlecht për shumën e 7 milion eurove dhe tani kushton të paltën dyfishin falë paraqitjeve të bëra në Serie A. / oversport.tv