Zyrtare: Sampdoria blen Andrea Contin nga Milani

Tashmë është zyrtare: Andrea Conti është një lojtar i Sampdorias. Klubi ka zyrtarizuar blerjen më të re përmes një njoftimi në faqen e vet zyrtare: “Sampdoria njofton se ka blerë përfundimisht kartonin e futbollistit Andrea Conti nga Milani”.

Edhe klubi kuqezi ka zyrtatizuar largimin, duke falënderuar mbrojtësin për kontributin e dhënë:

“Milani njofton se ka shitur përfundimisht kartonin e lojtarit Andrea Conti te Sampdoria. Klubi dëshiron të falenderojë Andrean për impenjimin dhe profesionalizmin që ka treguar gjithmonë dhe i uron suksese në jetën personale dhe sportive”. / Oversport.tv